Wiele można przeczytać w internecie na temat tego, która woda jest lepsza i dlaczego. Warto jest jednak się przypatrzeć, z czego wynika to, czy jedna woda jest lepsza od drugiej. Nie ma jednak tak, że woda z kranu jest zawsze lepsza od tej kupowanej w sklepie i odwrotnie. Nie zawsze jest tak, że woda w sklepie jest zawsze lepsza od tej z kranu.

Jak określa się jakość wody?

Oczywiście, to co najbardziej wpływa na jakość wody, to jej czystość. Czystość wody określamy poprzez określenie tego, jak dużo mikro śmieci się w niej znajduje. W dzisiejszych czasach jednak, dzięki rozwiniętym systemem filtrowania wody, w rozwiniętych państwach nie można prawie nigdzie spotkać w kranach zanieczyszczonej wody. W większości wypadków woda z kranu nadaje się do spożycia. Wyjątek może stanowić sytuacja, kiedy woda, którą pozyskujemy, posiada w sobie chlor. Jeśli woda jest czysta, to tym, co wpływa na jej jakość, jest jej zmineralizowanie. Im woda posiada w sobie więcej minerałów, tym lepiej to o niej świadczy. Trzeba jednak uważać, ponieważ w wypadku gdy woda posiada za dużo minerałów, może to źle wpłynąć na nasz organizm. W wypadku wyboru pomiędzy wodą z kranu, a tą sklepową, trzeba tylko sprawdzić, czy nasza woda w kranie spełnia standardy zmineralizowania. Jeśli nasza woda spełnia wymagania, to nie ma potrzeby kupowania wody w sklepie, gdyż jest ona po prostu droższa.   

Czy domowa woda gazowana jest zdrowsza od tej w sklepach?

Tak jak w poprzednim wypadku, zależy to od tego, jaką wodę posiadamy w kranie. Domowa woda gazowana ma jednak ten atut, że jest tańsza. Firmy sprzedające wodę narzucają ogromną marżę, po to, żeby jakkolwiek im się to opłacało. W wielu wypadkach produkcja samej butelki może przekroczyć cenę samej wody, która się w butelce znajduje. Warto też zwrócić uwagę na ekologię, ponieważ pijąc wodę z kranu, nie używamy plastiku, dzięki czemu będziemy mogli lekko wspomóc naszą planetę. Wystarczy, że kupimy sobie butelkę wielokrotnego użytku, którą będziemy wypełniać za każdym razem, gdy będziemy chcieli napić się wody.