Niezależnie, czy preferujemy szybką, czy spokojną jazdę, potrzebne są odpowiednio dopasowane rolki, dostosowane do naszych potrzeb. Szeroka oferta sklepów może sprawić, że czujemy się nieco zagubieni pośród wielu rodzajów i modelów. Przyjrzyjmy się, jakie są rodzaje rolek i dla kogo każdy z typów będzie odpowiedni

Dla kogo będą najlepsze rolki regulowane?

Dość popularne są rolki regulowane. Jest to świetne rozwiązanie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Regulacja sprawia, że jeden model może posłużyć nam przez kilka sezonów, gdyż rolki rosną razem z dzieckiem. Nie jest to jednak typ rolek, który może posłużyć tylko maluchom, gdyż nadaje się on również dla osób dorosłych, przez to, że występują w wielu rozmiarach. Łatwy sposób zakładania i regulacji sprawi, że użytkowanie ich nie jest problematyczne i poradzą sobie z nimi dzieci w każdym wieku.

Agresywne rolki męskie k2 – kto powinien się na nie zdecydować?

Rolki agresywne charakteryzują się mocną zabudową oraz małymi kółkami. To właśnie dzięki nim możliwe są różnego rodzaju akrobacje – zjazdy po murkach, ramach i poręczach. Idealnie nadają się dla osób, dla których zwykła jazda po prostej drodze jest zbyt spokojna i potrzebują dużej dawki adrenaliny. Świetnie sprawdzą się w skate parkach podczas wykonywania różnych skoków, trików i sztuczek.

Wybór tego typu rolek jest naprawdę szeroki, jest to jedna z większych grup rolek, które możemy znaleźć w sklepach. Są to rolki stworzone do jazdy rekreacyjnej, niezbyt intensywnej, mającej na celu przede wszystkich relaks. Rekreacyjne rolki męskie k2 świetnie sprawdzą się podczas jazdy na płaskim terenie. Ich kółka są wielkości mieszczącej się w przedziale 78-84 mm. Zapewniają wygodną i komfortową jazdę przy zachowaniu odpowiedniej prędkości. Jest to doskonały typ rolek dla osób, które chcą się pozbyć zbędnych kilogramów, poprawić swoją kondycję fizyczną i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, by poprawić sobie nastrój.