Czas zimowy to oczywiście przygotowanie do sezonu narciarskiego. Pamiętaj jednak o tym, aby sprawdzić, czy buty są w odpowiednim stanie. Obuwie narciarskie to podstawowe wyposażenie każdego narciarza. Jeżeli więc stwierdzasz, że nie nadają się już do użytku, to na pewno trzeba kupić nowe. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystania z punktów stacjonarnych. Oczywiście, gdy tak jest, to możemy sobie pójść do takiego sklepu i przymierzyć rozmaite modele oferowane przez różnych producentów. Jest jednak także bardzo skuteczna metoda, gdy chcemy kupić na przykład buty head w przestrzeni internetowej.

Jak kupować buty przez internet?

Coraz częściej w sklepach internetowych i na serwisach aukcyjnych mamy dostęp do bardzo wielu ofert. Kolory i modele takich butów można wybierać do woli, ale głównie musimy się skoncentrować oczywiście na wygodzie naszej stopy. Aby skutecznie zrealizować takie zakupy, przede wszystkim musimy się wyposażyć w czystą kartkę papieru. Kładziemy ją na podłodze i stawiamy na niej gołą stopę. Potem musimy zaznaczyć długopisem koniec dużego palca oraz koniec stopy. Następnie mierzymy odległość pomiędzy tymi punktami i już mamy długość, która będzie nas interesować. Pamiętajmy jednak, że dużo będzie zależeć od tego, jaki styl jazdy preferujemy. To z kolei wynika w dużej mierze z tego, czy jesteśmy już doświadczeni w uprawianiu narciarstwa, czy też może jesteśmy narciarzami początkującymi. Niezależnie jednak od tych czynników, buty head sprawdzą się zawsze, ponieważ są bardzo trwałe i wygodne. Więcej na https://www.skifanatic.pl/sklep/k/buty-narciarskie/buty-narciarskie-head/.

Długość buta uzależniona od stylu jazdy

Gdy więc już mamy naszą długość, to trzeba wziąć pod uwagę to, czy jeździmy tylko i wyłącznie rekreacyjnie. W takiej sytuacji rekomendowane jest dodanie do długości zmierzonej stopy 0.5-1.0 cm. W sytuacji jednak takiej, gdy chodzi o jazdę sportową, to wtedy nie dodajemy tych centymetrów. Dzięki temu siła na narty będzie przekazywana precyzyjniej. Oczywiście wtedy komfort w bucie jest mniejszy, ale za to skuteczniej możemy szusować. Ponadto warto też zwrócić uwagę na szerokość buta narciarskiego. Powinna odpowiadać szerokości stopy z okolicy kości śródstopia.