Biust to ta z części ciała, która będzie jedną z najważniejszych dla kobiety. Świadczyć będzie o kobiecości i niejednokrotnie o atrakcyjności przedstawicielek płci pięknej. Dlatego każda z kobiet na pewno marzy o tym, aby mieć kształtne i jędrne piersi, które będą jednak jednocześnie proporcjonalne w stosunku do reszty ciała. Nie jest żadną tajemnicą, że natura nie zawsze jest dla nas tak samo hojna w tej sferze. Bardzo często deficyty w tej przestrzeni stają się na tyle dużym problemem, że pojawiają się ogromne kompleksy. Ostatecznie, więc rekomendowana może być operacja biustu, choć wcześniej konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Komu rekomenduje się zabiegi na biust?

Oczywiście o kwestiach estetycznych można dyskutować długo, bo jest to sfera do pewnego stopnia subiektywna. Jednocześnie też są pewne kanony piękna obowiązujące w naszej współczesnej kulturze, a także w społeczeństwie, które wyznaczają pewne normy. Niejednokrotnie też oczywiście kobiety same nie potrafią zbyt obiektywnie ocenić, czy ich biust jest zbyt duży, czy też zbyt mały i czy będzie wymagać korekty. Dlatego konieczna jest wizyta u specjalisty, który fachowym okiem oceni, czy zabieg jest rekomendowany dla takiej kobiety. Szczególnie często zaleca się takie operacje, gdy występuje bardzo duża dysproporcja pomiędzy jedną, a drugą piersią. Zalecana może być także z uwagi na nieładny kształt lub zbyt mały rozmiar biustu.

Jak przygotowywana jest operacja biustu ?

Jeżeli już stwierdzono, więc u ciebie takie deficyty estetyczne, które przeszkadzają w codziennym życiu, to musisz się przygotować na zabieg psychicznie, ale także organizacyjnie. Zwróćmy uwagę na to, że taką operację musi poprzedzić szereg rozmaitych badań medycznych. Niejednokrotnie, więc jest zalecana wcześniejsza konsultacja z lekarzem rodzinnym lub wszystkimi specjalistami, którzy leczą nas na przykład na jakieś choroby przewlekłe. Dopiero komplet takich badań i brak przeciwwskazań pozwoli chirurgowi plastycznemu zaplanować operację i wyznaczyć termin. Zwróćmy uwagę, że sam zabieg nie będzie trwać długo. Na przykład powiększanie piersi wiąże się z jednodniowym pobytem klinice chirurgii plastycznej.