Jeżeli profesjonalnie przygotujemy się do montażu okien, to nie musimy się właściwie niczym martwić. Oczywiście warunkiem są pewne minimalne zdolności manualne i posiadanie odpowiednich narzędzi. Nie zawsze będziemy mieć doświadczenie w tej przestrzeni albo po prostu brakuje nam czasu. Warto zwrócić uwagę na przykład na konieczność szczegółowego wymierzenia miejsca, w którym mają być zamontowane okna. Poza tym takie działania będą przewidywały wykorzystanie konkretnej metody instalacyjnej. W dzisiejszych czasach na przykład szczególnie preferuje się montaż warstwowy gwarantujący znacznie lepszą izolację.

Co jest ważne, gdy realizujemy montaż okien ?

Najważniejsza w takiej sytuacji będzie oczywiście koncentracja na najbardziej newralgicznych miejscach. Jak łatwo się domyślić, zawsze w przypadku takich inwestycji chodzi o to, aby jak najwięcej w efekcie zaoszczędzić. W końcu nawet ci konsumenci, którzy mają swobodę wykorzystywania najbardziej kosztownych materiałów budowlanych, stawiają na docelową energooszczędność. Kluczowe w przypadku montażu okien jest to, że właściwie wykonana taka praca będzie gwarantować znacznie skuteczniejsze uszczelnienie, a co za tym idzie, mniejsze straty ciepła. Przez wiele lat i w wielu domach w Polsce panowały tu olbrzymie deficyty. Użytkownicy nie mieli nawet często zielonego pojęcia, że występują straty ciepła. Dopiero użycie kamery termowizyjnej może wielu osobom uzmysłowić fakt takich deficytów.

Gdzie najważniejsza jest izolacja?

Jeśli chodzi o taki montaż okien, to kluczowy jest tutaj innowacyjny sposób izolowania. Technologia ta polegała na zastosowaniu dwóch warstw izolacyjnych na zewnątrz oraz wewnątrz. Pamiętajmy tylko o tym, że od wewnątrz będzie to warstwa, która jest paroszczelna, a od zewnątrz paroprzepuszczalna. Ta druga będzie zabezpieczać przed przenikaniem wody. Takie zabezpieczenie gwarantowane jest nawet wtedy, gdy występują duże opady. Dzięki temu nie pojawi się pleśń i nie będzie występować przemarzanie. Taki montaż rekomendowany jest przez większość firm budowlanych.