Dla wielu osób chęć przefarbowania włosów wydaje się niemożliwa, ze względu na ich możliwe zniszczenie. Na szczęście istnieją alternatywne metody, które nie tylko nie niszczą włosów, ale także nadają im bardziej naturalnego wyglądu i je wzmocnią.

Dlaczego farby do włosów niszczą włosy?

Trzeba jednak zaznaczyć, że w większości wypadków koloryzacje tymczasowe, nie są ryzykiem dla kondycji włosów. Mogą być szkodliwe tylko w wypadku, gdy nasze włosy naprawdę nie są w najlepszej kondycji. Aczkolwiek, farbowanie włosów technikami stałymi, już niestety potrafią być bardzo niekorzystne dla włosów. Wynika to z faktu, że zmieniając kolor techniką stałą, musimy je najpierw utlenić, co bardzo źle wpływa na strukturę włosów. Częste utlenianie włosów może zniszczyć strukturę włosa tak mocno, że uszkodzi jego wewnętrzną melatoninę, co może być katastrofalne w skutkach. Nasze włosy mogą zacząć być suche i tracić swój połysk, nie wspominając o niepożądanym przez nikogo efekcie wizualnym siana.

Dlaczego henna do włosów staje się coraz bardziej popularna?

Henna do włosów jest bardzo uniwersalnym i przede wszystkim naturalnym produktem, który pozwoli nam zafarbować nie tylko włosy, ale także skórę. Stosując ją, nie ryzykujemy, że nasze włosy będą się niszczyć, ponieważ jest ona sproszkowanym barwnikiem, który można uzyskać z liści i pędów. Dzięki swojemu naturalnemu składowi jest ona stworzona do każdego rodzaju włosów.

W swoim składzie posiada ona:

  • żelazo, cynk i miedź
  • witaminy
  • błonnik
  • kwas oleinowy i linolowy

Z tego powodu może być wykorzystywana przez prawie wszystkie osoby, do tego, żeby w prosty sposób zmienić kolor swoich włosów, bez niszczenia ich. Henna do włosów posiada też ogromną zaletę, że działa jak odżywka. Nie tylko nadaje im inny kolor, ale także wzmacnia je i nadaje im naturalnego połysku.

Niestety, henna posiada też kilka wad, jedną z nich jest długi czas farbowania włosów, który może trwać nawet kilka godzin. Poza tym trzeba zaznaczyć, że kolor, który uzyskamy po wykorzystaniu henny, nie jest stały, a jedynie utrzymuje się do kilku tygodni.